Kredyt komorniczy

Gdzie po kredyt z zajęciem komorniczym?

Jeżeli znajdziemy się w trudnej sytuacji finansowej, czyli potrzebujemy zastrzyku gotówki to zazwyczaj udajemy się po pożyczkę lub kredyt do banku albo innej instytucji finansowej zajmującej się tego typu działalnością. Jednak jak się okazuje banki i instytucje bankowe różnią się od siebie pod względem podejścia do niektórych klientów.

Polityka kredytowa banków w odniesieniu do na przykład osób zadłużonych może odbiegać od tej prowadzonej przez podmioty, które rządzą się odmiennymi prawami niż one. Przykładem takiego stanu rzeczy są kredyty dla osób z komornikiem. Zatem gdzie po kredyt z zajęciem komorniczym, jeżeli nie do banków? Tam gdzie kończy się oferta banków zaczyna się oferta instytucji pozabankowych. Proponują one swoim przyszłym klientom różnego rodzaju kredyty, które cechuje uproszczenie formalności oraz mniejsze wymagania. Okupione są one jednak zazwyczaj wysokimi odsetkami czy też prowizjami. Jednak, jeżeli ktoś naprawdę potrzebuje pieniędzy to na pewno nie będzie się długo zastanawiał.

W odniesieniu do kredytów z zajęciem komorniczym mamy na rynku bogatą ofertę. Różne firmy proponują swoim klientom różne wysokości kredytów. Zachęcają do skorzystania ze swojej oferty jak największą liczbę osób, które znalazły się w dramatycznej sytuacji. Każdy jednak zanim zwróci się po kredyt powinien przeanalizować wady i zalety kredytu z komornikiem.

Gdy już zdecydujemy się, że tego typu kredyt jest jedynym ratunkiem dla nas to nie musimy zbyt długo szukać. Wystarcz wpisać w wyszukiwarce internetowej odpowiednie hasło, aby otrzymać listę stron traktujących na ten temat. Na ich kartach spotkamy się z wieloma konkurencyjnymi ofertami. Jedyne, co nam pozostaje to przejrzeć je wszystkie i wybrać, o który kredyt będzie nam się najkorzystniej ubiegać. Później już tylko kontakt z przedstawicielem i ustalanie szczegółów warunków do spełnienia i dokumentów do przestawienia. No i oczywiście oczekiwanie na decyzję kredytową.

Komornicy sądowi

Praca komornika polega na wykonywaniu zgodnie z procedurami postanowień urzędowych dotyczących ściągnięcia należności od osób, które nie wywiązały się ze swoich zobowiązań. Komornik najczęściej zajmuje wynagrodzenie z konta bankowego.

BIK

Biuro Informacji Kredytowej gromadzi informacje o osobach zasiągających kredyty. Do BIK trafiają nie tylko osoby ze złą historią kredytową, które nie spłaciły terminowo raty kredytowej. W BIK można mieć pozytywne zapisy pomagające w staraniu się kolejne pożyczki czy kredyty.

Egzekucja komornicza

Na mocy prawomocnego postanowienia sądu komornik egzekwuje na rzecz wierzyciela należności od dłużnika. Egzekucja musi być prowadzona zgodnie z procedurą opisaną ustawie.