Kredyt komorniczy

Kredyt oddłużeniowy

W momencie, kiedy znajdziemy się w bardzo trudnej sytuacji, którą niewątpliwie jest egzekucja komornicza jednym z rozwiązań może być kredyt dla osób z egzekucją komorniczą. Jest to jedna z sytuacji, jaka może zaistnieć. Jednak zanim jeszcze do naszych drzwi zapuka komornik możemy spróbować innego rozwiązania.

W ofercie wielu podmiotów możemy się spotkać z tak zwanym kredytem oddłużeniowym. Ma on na celu pomoc w spłacie posiadanego zadłużenia. Można go zaciągnąć na spłatę przeróżnego zadłużenia takiego jak kredyty gotówkowe, kredyty mieszkaniowe, karty kredytowe długi związane z zaległościami za media (prąd, gaz, telefon itp.), zaległy czynsz i wiele innych. Warunkiem zaciągnięcia takiego kredytu jest konsolidacja całego zadłużenia. Nie ma mowy o sytuacji, w której klient zaciąga kredyt oddłużeniowy tylko na wybrane długi. W tego typach zobowiązań panuje zasada albo wszystko albo nic. Jeżeli ktoś zatai lub zapomni o jakimś długu musi się liczyć z odmową przyznania kredytu. Inny warunek, jaki trzeba spełnić, aby zaciągnąć kredyt oddłużeniowy to oczywiście posiadanie odpowiednich zarobków. W niektórych instytucjach możemy się spotkać z naprawdę niskimi progami dochodu wynoszącymi kilkaset złotych. Odnośnie takich kredytów niema mowy o gotówce na rękę. Jeszcze jednym ważnym atutem kredytu oddłużeniowego jest możliwość zaciągnięcia go na spłatę zadłużenia wynikającego z egzekucji komorniczy. Co do maksymalnych kwot, jakie możemy uzyskać to nie są one w cale takie małe. W niektórych podmiotach możemy liczyć na kilkaset tysięcy złotych.

Innym typem kredytów, który w odróżnieniu od obarczonego wieloma warunkami i formalnościami kredytu oddłużeniowego jest kredyt bez BIK i zaświadczeń. Jest to całkiem odmienna oferta. W jej przypadku instytucja, która ją proponuje nie sprawdza swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej a także nie wymaga przedstawiania zaświadczeń na dowód osiąganych zarobków.

Komornicy sądowi

Praca komornika polega na wykonywaniu zgodnie z procedurami postanowień urzędowych dotyczących ściągnięcia należności od osób, które nie wywiązały się ze swoich zobowiązań. Komornik najczęściej zajmuje wynagrodzenie z konta bankowego.

BIK

Biuro Informacji Kredytowej gromadzi informacje o osobach zasiągających kredyty. Do BIK trafiają nie tylko osoby ze złą historią kredytową, które nie spłaciły terminowo raty kredytowej. W BIK można mieć pozytywne zapisy pomagające w staraniu się kolejne pożyczki czy kredyty.

Egzekucja komornicza

Na mocy prawomocnego postanowienia sądu komornik egzekwuje na rzecz wierzyciela należności od dłużnika. Egzekucja musi być prowadzona zgodnie z procedurą opisaną ustawie.