Kredyt komorniczy

Kredyty bez BIK i zaświadczeń

Jedną z form kredytów są kredyty bez BIK i zaświadczeń. Dlaczego są one tak popularne? Otóż, aby zaciągnąć normalny kredyt w banku trzeba mieć pozytywną historię kredytową. Banki sprawdzają swoich przyszłych klientów w Biurze Informacji Kredytowej. Jeżeli okaże się, że mamy inne długi, zaległości w spłatach, kłopoty z komornikiem, czyli jednym słowem nasza historia kredytowa jest negatywna to w wielu wypadkach możemy pożegnać się z kredytem.

Jednak nie stoimy na przegranej pozycji. Tutaj właśnie pojawiają się kredyty bez BIK. Oferowane są one przez wiele instytucji pozabankowych. Ich zaletą jest to właśnie, że podmioty udzielające zobowiązań nie sprawdzają naszej historii finansowej w rejestrach Biura Informacji Kredytowej. Dzięki temu kredyt mogą wziąć osoby, które nie mają zbyt ciekawych doświadczeń z poprzednimi kredytami. Wystarczy mieć dowód osobisty i wypełnić oświadczenie o dochodach. Nie trzeba przedstawiać zaświadczeń z miejsca zatrudnienia. Jest to wygodna forma zaciągania zobowiązań. Podobnie wygodne są kredyty dla zadłużonych. Tutaj również możemy spotkać się z ofertami, w których nie jest sprawdzany BIK. Ogólnie kredyty bez weryfikacji historii kredytowej są niezwykle lubiane wśród części klientów.

Udzielaniem takich kredytów jak to już było wspomniane zajmują się instytucje pozabankowe. Mają one w swojej ofercie wachlarz propozycji dla klientów, których zwykłe banki odprawiły z kwitkiem. Jednym z przykładów mogą być kredyty dla osób z egzekucją komorniczą. Dla takich ludzi ważne jest pozyskania pieniędzy na spłacenie należności gdyż każdy wie, co komornik może zająć. Dlatego wiele osóbko po nie sięga. Instytucje pozabankowe dają swoim klientom dużo więcej swobody niż ma to miejsce w tradycyjnym sektorze bankowym. Jednak ich kredyty mogą mieć inne wady na przykład wysokie oprocentowanie. Dlatego prze wyborem takiej a nie innej ofert należy wszystko dokładnie przemyśleć i zapoznać się dokładnie z umową kredytową.

Komornicy sądowi

Praca komornika polega na wykonywaniu zgodnie z procedurami postanowień urzędowych dotyczących ściągnięcia należności od osób, które nie wywiązały się ze swoich zobowiązań. Komornik najczęściej zajmuje wynagrodzenie z konta bankowego.

BIK

Biuro Informacji Kredytowej gromadzi informacje o osobach zasiągających kredyty. Do BIK trafiają nie tylko osoby ze złą historią kredytową, które nie spłaciły terminowo raty kredytowej. W BIK można mieć pozytywne zapisy pomagające w staraniu się kolejne pożyczki czy kredyty.

Egzekucja komornicza

Na mocy prawomocnego postanowienia sądu komornik egzekwuje na rzecz wierzyciela należności od dłużnika. Egzekucja musi być prowadzona zgodnie z procedurą opisaną ustawie.