Kredyt komorniczy

Wady i zalety kredytu z komornikiem

Jak każdy kredyt tak i kredyt z zajęciem komorniczym ma swoje wady i zalety. Co zatem stanowi negatywne a co pozytywne strony takiego zobowiązania? Innymi słowy czy warto zaciapać kredyt z komornikiem.

Zacznijmy od tego, jakie są podstawowe cechy takiego rodzaju kredytu. Jedną z form takiego kredytu jest kredyt udzielany na pokrycie zobowiązań związanych z egzekucją komorniczą. Dzięki niemu możemy ustrzec się nieprzyjemnej sytuacji związanej z utratą majątku. Co komornik może zająć? Otóż może to być majątek, pensja, konta bankowe i tym podobne.

Aby taki kredyt zaciągnąć należy przede wszystkim posiadać zarobki. Przy staraniach o kredyt należy takowe oświadczenie okazać. Jest ono podstawą do określenia maksymalnej sumy kredytu. I tutaj może pojawić się już jedna z wad. Część podmiotów udzielających kredytów z komornikiem nie dopuszcza łączenia różnych źródeł dochodów. Oznacza to, że w przypadku, gdy mamy kilka źródeł to brane pod uwagę może być tylko jedno. Jeśli bierzemy pod uwagę kredyt oddłużeniowo - komorniczy musimy podać wszystkie posiadane zadłużenia, nie tylko te z zajęciem komorniczym. W przypadku pominięcia jakiegoś zobowiązania zostaniemy odesłani z kwitkiem. To również może stanowić wadę dla niektórych klientów. Oczywiście możemy zaciągnąć kredyt z komornikiem na inne cele niż spłata. Po prostu jest to kolejne zobowiązanie, które jest nam udzielane mimo negatywnej historii kredytowej. Takie kredyty są jednak niedostępne w bankach. Chyba, że bank nic o naszych kłopotach nie wie. Czy bank może nie wiedzieć o egzekucji komorniczej? Okazuje się, że istnieje taka możliwość.

Jeżeli chodzi o zalety takich kredytów dla osób z komornikiem to przede wszystkim jest to dostępność takowego produktu. Chodzi tu o fakt istnienia kredytu, który wydawać by się mogło jest czymś abstrakcyjnym. Cześć instytucji podejmuje jednak takie ryzyko. Tego typu pożyczki są popularne gdyż wiele osób posiada zadłużenie, z którym sobie nie radzi.

Komornicy sądowi

Praca komornika polega na wykonywaniu zgodnie z procedurami postanowień urzędowych dotyczących ściągnięcia należności od osób, które nie wywiązały się ze swoich zobowiązań. Komornik najczęściej zajmuje wynagrodzenie z konta bankowego.

BIK

Biuro Informacji Kredytowej gromadzi informacje o osobach zasiągających kredyty. Do BIK trafiają nie tylko osoby ze złą historią kredytową, które nie spłaciły terminowo raty kredytowej. W BIK można mieć pozytywne zapisy pomagające w staraniu się kolejne pożyczki czy kredyty.

Egzekucja komornicza

Na mocy prawomocnego postanowienia sądu komornik egzekwuje na rzecz wierzyciela należności od dłużnika. Egzekucja musi być prowadzona zgodnie z procedurą opisaną ustawie.